Wiele kobiet obawia się radykalnych rozwiązań w formie skalpela, a nawet stosowania botoksu. Pragną użycia naturalnych metod, które nie będą zbyt mocno ingerować w strukturę ich ciała. Stymulatory tkankowe należą do arsenału nowoczesnych zabiegów, po których trudno jest rozpoznać jakiekolwiek działania ze strony chirurga plastycznego. Jednocześnie przynoszą zauważalny efekt w postaci widocznej redukcji zmarszczek, zwiększenia jędrności skóry oraz poprawienia rysów twarzy. Dlaczego warto zainteresować się tym zabiegiem?
Jak wygląda zabieg z użyciem stymulatora tkankowego?
W czasie zabiegu preparat jest podawany pod warstwę tkanki skórnej. Najczęściej odbywa się to z użyciem kaniuli. Jest to tzw. “tępa igła”, czyli miękko zakończona końcówka, którą osoba przeprowadzająca zabieg aplikuje stymulator pod skórę. W przeciwieństwie do tradycyjnych igieł tutaj nie dochodzi do przerwania naczyń krwionośnych, dlatego nie występuje krwawienie. Dzięki temu użycie stymulatora tkankowego nie jest bolesne i biorący udział w zabiegu nie potrzebuje znieczulenia.
Sama procedura wstrzykiwania preparatu stymulującego nie zajmuje dłużej niż 40 – 50 minut. W przeciwieństwie do innych metod medycyny estetycznej, stymulatory nie wymagają dużej ilości nakłuć i występuje tu mniejsze ryzyko tworzenia się siniaków. Największą zaletą tego rozwiązania jest dogłębna pielęgnacja skóry, w której następuje jej nawilżenie, zwiększenie ilości składników odżywczych oraz skuteczna regeneracja. Niektóre preparaty wykorzystują domieszkę kwasu hialuronowego, dlatego ten zabieg może zastąpić lifting skóry.
Stymulatory tkankowe Ożarów mazowiecki – kiedy warto wykonywać te zabiegi?
Najważniejszym czynnikiem, który powoduje konieczność użycia stymulatorów to proces starzenia się skóry. Pod wpływem promieniowania słonecznego, niezdrowego stylu życia i palenia tytoniu ta zewnętrzna tkanka staje się coraz cieńsza i traci swoją elastyczność. Dlatego stymulatory są niezbędne, aby rozpocząć odmładzanie skóry, zatrzymać proces starzenia i wykonać redukcję zmarszczek. Dotyczy to zarówno tych statycznych, występujących na czole oraz mimicznych – znajdujących się w okolicach ust, policzków lub oczodołów.
Sam zabieg jest polecany osobom, które zmagają się z różnymi niedoskonałościami urody:
- mają skórę z silną tendencją do przesuszania się,
- ich tkanka skórna stała się wiotka i traci swoją jędrność,
- zmagają się ze zmianami pigmentacji,
- chcą przeprowadzić usuwanie przebarwień.
Stymulatory tkankowe służą także do głębokiej pielęgnacji skóry, przez co staje się ona bardziej świeża, gładka i wypoczęta. Dodatkowym efektem, który powoduje ta metoda, jest głęboki lifting skóry, ale bez ryzyka skutków ubocznych, jakie przynoszą inwazyjne metody.
Czego nie warto robić przed i po zabiegu z użyciem stymulatorów?
Podstawą zabiegu jest wstrzykiwanie preparatu metodą iniekcyjną, dlatego 2 tygodnie przed jego wykonaniem pacjentka nie powinna przyjmować środków zmieniających krzepliwość lub rozrzedzających krew. W tym wypadku są to preparaty z witaminą E oraz aspiryna. Podobne zalecenie występuje w okresie do 1 tygodnia po użyciu stymulatora.
Po każdym zabiegu z użyciem preparatu stymulującego kosmetolog przekazuje wszystkie niezbędne informacje o możliwych powikłaniach i o metodach domowej pielęgnacji. W efekcie zastosowania stymulatora mogą pojawić się lekkie obrzęki, zaczerwienienia lub uczucie ciepła w miejscu iniekcji. W takiej sytuacji wystarczy zimny okład, który powinien skutecznie załagodzić te objawy. Nie należy niepokoić się drobnymi zgrubieniami, które ustępują samoistnie po kilku godzinach od wykonania zabiegu.