Piękna po 20-tce. Jakie zabiegi warto robić w młodym wieku?

Wygląd po dwudziestym roku życia jest zdecydowanie w najlepszym stanie. Z jednej strony można zapomnieć o uciążliwym trądziku, a jednocześnie nie trzeba jeszcze martwić się o zmarszczki. Skóra twarzy jest wygładzona, świeża i sprężysta. Aby pozostała taka na dłużej, warto zadbać o nią lepiej. W tym celu można skorzystać z kilku prostych zabiegów, które zregenerują naskórek i skutecznie przedłużą okres młodości o kilka lat!


Czym charakteryzuje się skóra 20-latki?


Organizm dwudziestoletniej kobiety ma największe stężenie estrogenu – hormonu odpowiedzialnego za płodność, cechy płciowe oraz atrakcyjny wygląd u płci przeciwnej. W tym wieku skóra ma największy poziom nawilżenia i zdrowy kolor. Często nie wymaga nawet stosowania makijażu, a jedyne zmiany są związane z cyklicznym występowaniem okresu, który powoduje wahania hormonów.


Najważniejszym zabiegiem, o którym należy pamiętać, jest codzienna pielęgnacja skóry, jej oczyszczanie i ochrona przed szkodliwymi promieniami UV. Wrogami zdrowej skóry jest także mróz, silny wiatr oraz wolne rodniki, prowadzące do szybszego starzenia się warstwy ochronnej naskórka.


Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, aby temu przeciwdziałać. Można w tym celu wykorzystywać kremy z odpowiednimi filtrami, dopasowanymi do typu urody. Samo stosowanie kosmetyków nawilżających to także dobry pomysł, ponieważ wzmacniają warstwę lipidową i utrzymują wodę we wnętrzu skóry. Równie istotne są zabiegi profilaktyczne, które stymulują tkanki do tworzenia nowych komórek i pomagają w usuwaniu zrogowaciałych pozostałości naskórka.


Jakie zabiegi estetyczne są dobre dla dwudziestolatki?


Zabiegi na twarz dla 20 latki to przede wszystkim takie działania, które wzmacniają siły natury. Zapewniają cerze świeży wygląd i na długo odwlekają moment pojawienia się pierwszych zmarszczek.


Mikrodermabrazja


To zabieg polegający na złuszczaniu się naskórka. Wykorzystuje w tym celu głowicę pokrytą drobnymi diamentami i mechanizm zasysania za pomocą pompy. Jest to doskonały sposób na pozbycie się przebarwień, redukcji niewielkich blizn i niedoskonałości. Efektem mikrodermabrazji jest gładsza i jaśniejsza cera o większej elastyczności.


Peeling medyczny


Dzięki peelingowi można dotrzeć do głębszych warstw skóry, co wzbudza tkankę do zwiększonej produkcji kolagenu. Następuje odbudowa naskórka, można w ten sposób cofnąć zmiany trądzikowe i pozbyć się płytkich blizn. Ten zabieg jest polecany do eliminacji zaskórników, zrogowaceń i innych defektów urody.


Mezoterapia

Metoda wykorzystuje zestaw igieł, które wprowadzają pod skórę substancje nawilżające. Te działają odmładzająco, regenerują i leczą skórę. Dzięki temu odzyskuje swoją pierwotną gęstość i poprawia się jej sprężystość. Mezoterapia świetnie nadaje się do polepszenia owalu twarzy, wyrównuje powierzchnię skóry i poprawia jej estetykę.

Powyższe zabiegi estetyczne dają najbardziej zauważalne rezultaty dzięki systematycznej pracy. Zazwyczaj wymagają od kilku do kilkunastu wizyt w gabinecie medycyny estetycznej, które warto powtarzać co kilka tygodni. Wtedy można mieć pewność, że dadzą zadowalające efekty.