Stymulatory tkankowe – czyli jak poprawić wygląd twarzy w naturalny i prosty sposób?

W erze botoksu i stosowania przeróżnych metod upiększania wyglądu trudno znaleźć sposoby pobudzające naturalne zdolności organizmu. Jedną z metod, która poprawia wygląd i przyspiesza regenerację skóry jest stymulator tkankowy. Czym charakteryzuje się ten środek?

Co to są stymulatory tkankowe?

Stymulator tkankowy to specjalistyczny preparat, którego składniki pobudzają skórę w taki sposób, jak robią to naturalny kolagen i elastyna. Dzięki temu skóra staje się gęstsza, jędrniejsza i elastyczniejsza. Stymulatory są najczęściej wykorzystywane w profilaktyce przeciwstarzeniowej, ale także do terapii odmładzania tkanki skórnej. Efektem działania stymulatorów jest poprawiona cera, redukcja przebarwień oraz świeży i młodszy wygląd twarzy.

Przed samym zabiegiem iniekcji stymulatorów nie trzeba spełniać żadnych wymagań. Jednocześnie kilka dni przed planowanym zabiegiem warto wstrzymać się przed przyjmowaniem leków rozrzedzających krew (np. aspiryna). Tylko w taki sposób można ustrzec się przed wystąpieniem siniaków oraz krwiaków. Dodatkowo, warto przyjmować witaminę C, zwiększającą produkcję kolagenu, co wzmacnia efekt zabiegu.

Na rynku istnieje kilka preparatów wykazujących działanie stymulujące głębsze warstwy skóry. Różnią się przede wszystkim składem, metodami wstrzykiwania pod skórę oraz sposobami działania. Wśród nich warto wyróżnić:

  • preparaty z linii Sunekos – usuwają blizny powstałe w wyniku zmian trądzikowych, modelują wygląd twarzy i nawilżają skórę na głębokim poziomie,
  • Nucleofill Soft Plus Eyes – to odpowiedź na pytanie – jakie stymulatory tkankowe są najlepsze pod oczy? Stworzone do intensywnej biostymulacji – usuwają cienie i “worki” pod oczami,
  • Linerase – biostymulatory służą do napinania i zwiększania gęstości tkanki skórnej. Wypełniają niewielkie ubytki w fakturze skóry i rozświetlają wygląd cery.

Stymulatory warto stosować w przypadku pierwszych oznak starzenia, gdy skóra na twarzy staje się sina lub wiotka.

Dlaczego warto korzystać ze stymulatorów?

Wiele osób zastanawia się, czy stymulatory tkankowe działają. Jednak w tym przypadku lepiej sprawdzić, w jaki sposób oddziałują na skórę i jakie efekty przynoszą. Stymulator działa inaczej niż zabiegi wolumetryczne, czyli zwiększające objętość tkanek.

Stymulatory głęboko odbudowują strukturę tkanki skórnej. Zabiegi z ich użyciem nie zmieniają rysów, ale służą do zagęszczania skóry, zmiany jej budowy. Używając biostymulatorów można działać przeciwstarzeniowo i przy okazji poprawić owal twarzy.

Prawidłowo wykonany zabieg z użyciem stymulatora tkankowego jest w pełni bezpieczny. Dlatego zawsze warto zaufać doświadczonym kosmetologom i profesjonalistom z dziedziny medycyny estetycznej.

Jakie są różnice między wypełniaczami a stymulatorami tkankowymi?

Stymulatory tkankowe są czasem zestawiane w jednym szeregu i porównywane z wypełniaczami. Tymczasem między tymi metodami istnieje zasadnicza różnica. Wypełniacze służą do błyskawicznego uzupełniania niedoskonałości, bruzd i widocznych zmarszczek – dają krótkotrwały efekt.

Działanie stymulatorów nie jest takie szybkie jak w przypadku wypełniaczy, ale utrzymuje się dłużej. W trakcie takich zabiegów komórki skóry są pobudzane do odbudowy, co oddziałuje na całą fizjologię twarzy. Za to osiągnięcie zadowalających efektów wymaga więcej czasu, jaki poświęca się na zabieg. Stymulatory wyróżniają się także większą naturalnością, ponieważ nie zmieniają rysów twarzy.