Wyjątkowy lifting twarzy – jakie metody są najbardziej efektywne?

Wraz z wiekiem zmienia się wygląd twarzy, jej struktura i wiotkość. Skóra staje się aksamitna, ponieważ poduszki tłuszczowe ulegają zanikowi, podobnie jak układ kostny nosa i szczęki. Towarzyszy temu pojawienie się zmarszczek, zwiększenie ilości fałd oraz opadanie policzków. Na szczęście można temu w porę zaradzić, przeprowadzając lifting twarzy oraz profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Dzięki nim skóra odzyskuje dawną świeżość, a wygląd twarzy staje się bardziej estetyczny.

Dlaczego warto robić zabiegi kosmetyczne bez skalpela?

Nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne nie dają tak spektakularnych efektów jak praca chirurga plastycznego. Jednocześnie są dużo mniej ryzykowne i nie przynoszą zagrożenia w postaci skutków ubocznych. U niektórych pacjentów, którzy często korzystają z pomocy skalpela mogą pojawić się infekcje, krwotoki oraz mniej lub bardziej widoczne blizny.

Niechirurgiczne zabiegi są wskazane w przypadku osób marzących o likwidacji zmarszczek, które chciałyby opóźnić proces starzenia się skóry. Warto także wspomnieć o innych korzyściach zabiegów, wykonywanych w gabinecie kosmetycznym:

 • nie wymagają specjalistycznej opieki medycznej po operacji. Jeśli są związane z pewną dozą dyskomfortu, to można go uśmierzyć za pomocą zwykłych środków przeciwbólowych,
 • są o wiele tańsze niż ingerencja chirurgiczna,
 • trwają relatywnie krótko – to często mniej niż godzina czasu.

Czynności związane z medycyną estetyczną wymagają znacznie krótszego okresu regeneracji niż potencjalnie niebezpieczne interwencje chirurga. Zazwyczaj jest to nie dłużej niż jeden dzień, co nie dezorganizuje życia pacjentom.

Jakie zabiegi najlepiej likwidują zmarszczki i wygładzają twarz?

Redukcja zmarszczek i skutków przedwczesnego starzenia się skóry twarzy może przebiegać w różny sposób. Do najczęściej polecanych zabiegów należą:

 • mezoterapia bezigłowa – łączy rozluźnienie tkanki skórnej z jednoczesnym wprowadzeniem substancji aktywnych. Wykorzystuje impulsy elektryczne do generowania napięcia w skórze. Usuwa bruzdy, przebarwienia i plamy,
 • masaż kobido – energiczny masaż twarzy i okolic szyi. W języku japońskim kobido to “tradycyjny sposób na piękno”. Celem kobido jest pełna relaksacja oraz zwiększenie produkcji kolagenu, który wraz z elastyną głęboko odżywiają skórę,
 • lifting HIFU – ta metoda wykorzystuje aparaturę wywołującą fale ultradźwiękowe. Warstwa skórna ulega uszkodzeniu, po czym zaczyna aktywną odbudowę i tworzenie się nowej tkanki,
 • zabieg thermage – aparaty z funkcją radiofrekwencji skutecznie zwiększają gładkość skóry twarzy i wyostrzają jej kontury,
 • nana&gaba therapy – zabieg opracowany przez firmę Arkana to neuropeeling z użyciem neurotransmitterów GABA i NANA. W połączeniu z kwasem mlekowym i hialuronowym te związki poprawiają napięcie skóry i głęboko wypełniają zmarszczki.

Powyższe procedury są całkowicie bezpieczne dla pacjentów. Przeciwskazaniami do ich wykonania jest występowanie alergii, stanów zapalnych lub ran na skórze.

Lifting twarzy – dla kogo jest przeznaczony?

Zabiegi odmładzające twarz mogą wykonywać osoby, które ukończyły 30 rok życia. Wiele z powyższych działań pozwala na skuteczne odwlekanie momentu, w którym skóra staje się zwiotczała i nieatrakcyjna. Jest to także świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy borykają się z różnymi problemami z dziedziny estetyki twarzy:

 • straciły młodzieńcze rysy,
 • chcą odzyskać elastyczność i jędrność skóry,
 • mają widoczne cienie pod oczami,
 • pragną pozbyć się bruzd,
 • przeszkadzają im opadające policzki.

Lifting pozwala na intensywną profilaktykę anti-age oraz odświeżenie estetyki skóry w obrębie szyi, dekoltu oraz twarzy. Pomagają w uzupełnieniu ubytków w tkance tłuszczowej pod skórą i minimalizują występowanie tzw. “chomików” widocznych w policzkach.

Leave a Comment