Na rynku medycyny estetycznej co jakiś czas pojawiają się nowe rozwiązania, dzięki którym można zwiększyć skuteczność zabiegów odmładzania skóry. Technologia oczyszczania wodorowego łączy w sobie aspekty biologiczne – ponieważ wpływa na zatrzymanie procesu starzenia się tkanki skórnej, ale także na efekty estetyczne, widoczne gołym okiem. To właśnie usuwając wolne rodniki można nie tylko poczuć się młodziej, ale także zapewnić sobie chwilę relaksu.

Dlaczego oczyszczanie wodorowe jest takie skuteczne?

Oczyszczanie z pomocą wodoru pozwala na dotlenienie głębokich warstw skóry, przez co poprawia się jej ukrwienie. Krew, docierając do wszystkich tkanek znacznie lepiej odżywia skórę i w ten sposób poprawia się jej kolor. Dodatkowym rezultatem tego zabiegu jest wyraźne usuwanie przebarwień, co znacznie przyczynia się do wyrównania struktury naskórka. Przebarwienia lub starcze plamy powstają na skutek nierównomiernego rozłożenia melaniny, więc po oczyszczaniu skóra buduje się na nowo – tym razem prawidłowo.

Dokładne oczyszczanie to nie tylko pielęgnacja skóry na poziomie tkanek, ale także w układzie naczyń włosowatych, które mają udział w procesach zapalnych. Działanie aktywnego wodoru wiąże ze sobą wolne rodniki i ułatwia ich eliminację, dzięki czemu następuje odmładzanie skóry. Efektem tych reakcji chemicznych jest uwolnienie ze skóry cząsteczek tlenu i wody, co wpływa na proces ujędrniania skóry.

Jak wygląda proces oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie wodorowe jest na tyle złożonym zabiegiem, że warto go prześledzić w kilku etapach. Każdy z nich ma znaczenie i przyczynia się do jeszcze skuteczniejszej pielęgnacji skóry. Warto także pamiętać, że urządzenia biorące udział w tej procedurze zwiększają tempo usuwania martwego naskórka. Dlatego oczyszczanie może zastąpić kompleksowy lifting twarzy, czyli miejsce ciała, w którym skóra jest najbardziej wrażliwa.

Przebieg oczyszczania można podzielić na kilka faz:

  1. Wiązanie się wodnych rodników poprzez kontakt z wodą wodorową. W efekcie powstaje woda i tlen, które mogą być wykorzystane przez tkankę skórną.
  2. Faza Eksfoliacji – następuje eliminacja złuszczonych warstw naskórka. Dzięki temu kanały skórne zostają udrożnione i można je wypełnić substancją aktywną,
  3. Dotlenienie – na tym etapie zwiększa się zawartość tlenu, przez co tkanka przyspiesza produkcję kolagenu i elastyny. To przyczynia się do ujędrniania skóry i ułatwia emisję sebum. Zewnętrzna warstwa staje się gładsza i promienieje – to efekt wzmagania się procesów antyzapalnych, usuwania bakterii i absorpcji substancji czynnej,
  4. Dyspersja – wtłaczanie mieszanki dobranych preparatów ma zabezpieczyć skórę przed działaniem wolnych rodników.
  5. Wykorzystanie ultradźwięków – wibracje wpływają na odpoczynek skóry po wykonanym zabiegu. To powoduje przyspieszone krążenie krwi i zwiększa tempo metabolizmu.

Aby oczyszczanie przyniosło spodziewany efekt, warto powtarzać ten zabieg co 2 – 3 tygodnie.

Oczyszczanie wodorowe Ożarów mazowiecki – jakie są efekty tego zabiegu?

Pod wpływem działania wodoru można zaobserwować trwałą zmianę struktury włókien kolagenu. To wpływa pozytywnie na zwiększenie gęstości tkanki skórnej – zarówno naskórka, jak i głębokiej warstwy podskórnej. Poprawia się również kolor, odcień i gęstość cery, co pozwala na skuteczne usuwanie przebarwień. W efekcie zabiegu zmniejsza się skłonność do powstawania stanów zapalnych, trądziku oraz do produkcji sebum. Największą korzyścią jest naturalny lifting twarzy, który nie ma żadnych skutków ubocznych.

Jest to szczególnie przydatne dla osób, które charakteryzują się problematycznym typem cery – trądzikowej, mieszanej lub odczuwają duży dyskomfort z powodu zaskórników. To właśnie te osoby dzięki oczyszczaniu wodorowemu będą najbardziej zadowolone. Jest to także zabieg dla osób zmagających się z piegami i pragnącymi rozjaśnić swoją cerę, która w ten sposób odzyska świeżość i dawny blask. Zabieg przywraca skórze właściwy poziom ph i pozwala zapomnieć od niedoskonałościach.