Idealnie Gładka Skóra na Dłużej – To Możliwe Dzięki Depilacji Laserowej

Osiągnij idealną gładkość skóry z łatwym, wydajnym i niemal bezbolesnym zabiegiem depilacji laserowej. Nasz doświadczony zespół pomoże Ci trwale usunąć niechciane włosy z kluczowych miejsc. Zastanawiasz się, jak wiele zabiegów jest koniecznych do osiągnięcia długotrwałych efektów? Oto odpowiedź.

Jak Wygląda Procedura Depilacji Laserowej?

Depilacja laserowa działa poprzez krótkotrwałe, od kilku do kilkunastu minut, zabiegi, które odbywają się bez znieczulenia. Specjalista kosmetologii przeprowadza zabieg, przykładając głowicę lasera do wybranego obszaru ciała i emitując serię impulsów świetlnych. Światło lasera przenika do mieszka włosowego, gdzie reaguje z melaniną, powodując efekt termiczny. Ten proces trwale uszkadza mieszek włosowy, uniemożliwiając mu wytworzenie nowego włosa.

Czy Powtarzanie Zabiegów To Konieczność?

Powtarzanie zabiegów laserowego usuwania owłosienia jest konieczne z kilku powodów. Włosy przechodzą przez różne fazy wzrostu, a laser jest skuteczny jedynie w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. W dowolnym momencie tylko część włosów znajduje się w tej fazie, dlatego potrzebne jest kilka sesji, aby skutecznie usunąć włosy z danego obszaru. Planowanie odpowiedniej liczby zabiegów zależy również od obszaru ciała poddawanego depilacji.

Po Jakim Czasie Można Zobaczyć Namacalne Efekty?

Liczba sesji wymaganych do skutecznej depilacji laserowej różni się w zależności od indywidualnych cech każdej osoby, dlatego niezbędna jest wstępna konsultacja. Typowo, pełna seria zabiegów obejmuje od 6 do 8 sesji, co jest zazwyczaj wystarczające, aby usunąć wszystkie włosy z wybranego obszaru. Liczbę niezbędnych zabiegów dla Twojego przypadku określi specjalista podczas konsultacji w naszej klinice.

Aby osiągnąć najlepsze efekty, ważne jest przestrzeganie ustalonego z kosmetologiem harmonogramu, uwzględniającego liczbę i częstotliwość zabiegów. Zabiegi depilacji laserowej twarzy, szyi czy karku wykonuje się co 4 tygodnie, bikini lub pośladków – co 6 tygodni, a nóg i pleców – co 8 tygodni.

Jak Sprawić, Żeby Zabieg Stał Się Przyjemnością, a Nie Przykrym Obowiązkiem?

Przed zabiegiem depilacji laserowej należy odpowiednio przygotować skórę, goleniem obszaru przeznaczonego do depilacji za pomocą zwykłej maszynki do golenia. Unikaj woskowania, pęsety czy depilatora. Ważne jest również, aby skóra nie była opalona ani sztucznie opalona samoopalaczem. Przed zabiegiem nie stosuj na skórę żadnych kosmetyków, takich jak balsamy, dezodoranty, makijaż czy perfumy. Informuj kosmetologa o wszystkich stosowanych kosmetykach, lekach, suplementach diety czy ziołach, które mogą wpływać na bezpieczeństwo i efektywność zabiegu.

Fenomenalne Efekty Depilacji

Już po pierwszej sesji depilacji laserowej wiele osób obserwuje widoczne przerzedzenie oraz osłabienie włosów. Należy jednak mieć na uwadze, że czas pojawienia się widocznych efektów jest indywidualny i zależy od reakcji organizmu na zabieg laserowy. Po każdej kolejnej sesji depilacji laserowej włosy wypadają w większej ilości. Pełne usunięcie owłosienia z określonego obszaru wymaga kilku sesji, więc początkowo włosy mogą odrastać, ale będą one znacznie cieńsze i słabsze niż przed rozpoczęciem serii zabiegów.

Leave a Comment